XV Międzyszkolny Konkurs Języka ANgielskiego dla klas V i VI

Dnia 29 października 2015 roku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V i VI " Gry i zabawy z językiem angielskim. W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych: SP nr 18, 52, 82, 85, 86 oraz 101. Na konkursie pojawili się uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, a także gość: przedstawicielka Rady Dzielnicy XVI Pani Urszula Aksamit. Gościa oraz szkoły przywitaliśmy występem zespołu muzycznego REMIDO prowadzonego przez panią Małgorzatę Skrzypek, który zaprezentował kilka utworów.

Każda ze szkół była reprezentowana przez sześciosobową drużynę, która wzięła udział w wielu grach językowo-ruchowych. Uczniowie mieli m.in. za zadanie odgadnąć nazwy flag w języku angielskim, podać nazwy znanych baśni, odszukać tłumaczenia podanych słówek w słowniku czy poprawić błędy w podanych zadaniach. Zabawy sprawdzały nie tylko wiedzę i umiejętności językowe zawodników, ale także umiejętności współpracy w zespole oraz szybkość. Po długich i zaciętych rozgrywkach najlepsza okazała się:

Szkoła Podstawowa nr 82, która zajęła I miejsce,

Szkoła Podstawowa nr 18 - II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 85 - III miejsce

Gratulujemy, a przede wszystkim drużynie z naszej szkoły w składzie: Anna Bazan, Natalia Bosak, Klaudia Gałka, Iga Kierczak, Barbara Krzywdziak oraz Wiktor Wolański.

Copyright 2011 XV Międzyszkolny Konkurs Języka ANgielskiego dla klas V i VI. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.