Konkurs "KRZYK ZIEMI"

Gratulujemy WYRÓŻNIENIA!

Uczniowie klasy 6a i 6b w kończącym się roku szkolnym wzięli udział w programie pt. „Krzyk Ziemi! Katastrofy ekologiczne w Polsce i na świecie”, zorganizowanym przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. W programie prezentowane były ekstremalne katastrofy ekologiczne mające miejsce w Polsce i na świecie, ich przyczyny i konsekwencje.

Głównym celem programu było budowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich młodego pokolenia, uczenie działania zgodnie z zasadą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”, a także szukanie właściwych postaw proekologicznych.

Program realizowany był w partnerstwie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Składał się z wykładów tematycznych oraz konkursu na krótkometrażowy film w tematyce programu z przesłaniem „do świata”.

Filmik nakręcony przez uczniów klas 6 otrzymał wyróżnienie w konkursie.

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia!

Wraz ze starszymi kolegami piosenkę zaśpiewały dzieci z klasy 3c.

KRZYK ZIEMI

 Marta Sobolewska - Król

Copyright 2011 Konkurs "KRZYK ZIEMI". Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free