Kolorowa jesień!
Dzień Postaci z Bajek :)

"Ekorewolucja"

„TESCO DLA SZKÓŁ”

Już po raz kolejny firma Tesco Polska ogłosiła konkurs: Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”. To ekologiczno-filmowe zmagania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzięki nim uczniowie i ich szkoły mogą wygrać fantastyczne nagrody, ufundowane przez firmę Tesco Polska. Konkurs ten to również pełna zabawy lekcja ekologii i filmowania. Uczestnicząc w nim mamy szansę zostać filmowcami, którzy ratują środowisko naturalne.
Nie zastanawiając się długo postanowiliśmy przystąpić do działania.

Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy: nasza klasa V b (dziewczyny)  oraz klasa Va, która przygotowała dwa filmiki. Zespoły musiały być 5 osobowe i musiały się jakoś nazywać. Naszym zadaniem było przeprowadzenie w swoim otoczeniu małej ekorewolucji, czyli projektu na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a następnie nakręcenie krótkiego 2 minutowego ekofilmiku pokazującego naszą rewolucję i zgłoszenie go na stronę www.tescodlaszkol.pl.

RECYKLART to nazwa naszej grupy składającej się z 5 dziewczynek. Nakręcony przez nas filmik przedstawiał przedmioty wykonane z papieru, takie jak: ramki na zdjęcia, choinki, dzwonki, zegary, wazony, koszyki oraz półmiski, np. na cukierki czy owoce.
Ekorewolucja miała zachęcić do powtórnego wykorzystania papieru. Nasz projekt na rzecz ochrony środowiska, czyli ekorewolucja jaką zrobiliśmy w szkole polega na otwarciu nowej, bo ekologicznej pracowni plastycznej – ekopracownia Recykling – magia rąk. Wykorzystujemy stare gazety, kolorowe czasopisma, ulotki, reklamy i inne papierowe odpady, które sami poddajemy recyklingowi.
     Nasz filmik został zatwierdzony przez Jury Tesco i nadeszły długie tygodnie głosowania.
Aby zdobyć jak najwięcej głosów internautów rozsyłaliśmy do naszych znajomych e-mail, sms-y oraz roznosiliśmy ulotki w naszej szkole, zachęcające do głosowania na wszystkie trzy filmiki, reprezentujące naszą szkołę. Na bieżąco, z dużą niecierpliwością śledziliśmy wyniki głosowania i jak z dnia na dzień przybywa nam głosów. Oczywiście sami też głosowaliśmy. Nasz ekofilmik  w trakcie całego głosowania zajmował różne miejsca: 100, 50, 32, później 15, które gwarantowało nam zdobycie nagród. Poza radością była też duża mobilizacja osób na nas głosujących, aż wreszcie objęliśmy prowadzenie, zajmując 1 miejsce w rankingu, które potrafiliśmy utrzymać przez kilka dni.
Ostatecznie rywalizację z innymi szkołami zakończyliśmy na 7 miejscu.  Oficjalne wyniki ogłoszone zostały 9 stycznia 2012 roku. Byliśmy i nadal jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi i zadowoleni, że nie tylko nam podoba się to co robimy dla ochrony środowiska naturalnego, ale i nasza rewolucja ma wielu zwolenników.
    W chwili obecnej czekamy na rozdanie nagród, które odbędzie się w lutym na Gali Finałowej w wybranych sklepach Tesco. Nagrodami dla szkół są pracownie multimedialne, a dla dzieci biorących udział w tworzeniu filmików – czytniki książek elektronicznych.

Jury Tesco ma  również przyznać nagrodę Grand Prix ekofilmikowi wybranemu spośród 30 laureatów I oraz II etapu. Będzie to praca najlepsza z najlepszych – zarówno pod względem formy jak i treści. Zdobywcy Grand Prix będą mogli świętować swoją wygraną wspólnie ze wszystkimi kolegami i nauczycielami, których pomoc i zaangażowanie w promocje ich ekofilmiku pomogło im w drodze do zwycięstwa, podczas wyjątkowej ekologicznej imprezy dla całej szkoły przygotowanej specjalnie na jej potrzeby. Mamy wielką nadzieję, że szczęście będzie nadal nam sprzyjać i może to właśnie my zostaniemy laureatami nagrody Grand Prix.

Weronika Wszołek

Zobacz filmy!

Copyright 2011 "Ekorewolucja". Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.