Kolorowa jesień!
Świętujemy Niepodległość!
Dzień Postaci z Bajek :)

Misyjne spotkanie – Nigeria

Po przywitaniu siostry zaprosiły zebranych do odmówienia modlitwy Zdrowaś Mario. Modlitwę poprowadziły w języku igbo, jednym z bardzo wielu języków używanych w Nigerii. Siostry zainteresowały nas swoją opowieścią. Bowiem przenieśliśmy się nad Ocean Atlantycki, do afrykańskiego kraju – Nigerii. Siostry Cynthia  i Anthonia pochodzą właśnie z tego kraju. Przy pomocy pięknych zdjęć, rekwizytów i strojów, przybliżyły realia życia nigeryjskich dzieci. Mogliśmy zobaczyć, w jakich warunkach się uczą, mieszkają, pracują, przygotowują posiłki, a także jakimi zabawkami się bawią. Dla wielu szokiem była szkoła, w której ściany służą za notatnik, ponieważ uczniowie nie mają przyborów, żeby zapisać ważne treści; szkoła działająca w bezdeszczowe dni, bo funkcjonuje pod drzewem i kiedy pada deszcz lekcji nie ma. A dzieci się z tego nie cieszą! Szkoła to szansa i przyjemny wysiłek. Poza nią czeka na dzieci ciężka praca: przynoszenie wody, zajmowanie się rodzeństwem, wypalanie cegieł, sprzedawanie na targu. Na edukację muszą zarobić!

Copyright 2011 Misyjne spotkanie – Nigeria. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.