Dzień Zdrowego Odżywiania w 3C

Dnia 29.04.2022r. odbył sie w naszej klasie Dzień Zdrowego Odżywiania.Głównym celem jaki sobie postanowiliśmy było przekonanie uczniów do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy i chipsów.Chcielismy uświadomić dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie bogate w witaminy i sole mineralne poprzez ciekawe przygotowanie potraw z użyciem warzyw i owoców.Dzieci przyrządziły kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki.Po wykonanej pracy odbyła się prezentacja powstałych potraw i smaczna degustacja.SMACZNEGO! :)

Zabawy wielkanocne :)

Dzisiaj w klasie 3C z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy wybraliśmy się na boisko szkolne w poszukiwaniu ukrytych  kopert z zadaniami do wykonania. Trzeba było m.in.: obliczyc iloczyn liczb,a tym samym odczytać powstałe, świąteczne hasła.Była zabawa  'Gorąca pisanka" oraz zabawa rzutna z jajkami na twardo :).Ileż było radości i emocji! Na koniec dzieci wykonały, w grupach, plakaty dotyczące zwyczajów wielkanocnych. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły na słodki poczęstunek od pani dyrektor.

Światowy Dzień Matematyki

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia niemal w każdym aspekcie naszego życia.Jako Królowa Nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Wszystkie zadania , z którymi dzieci świetnie sobie poradziły, utwierdziły je w przekonaniu , że matematyka może być ciekawa i przyjemna.Dzień ten upłynął w wesołej "matematycznej" atmosferze:)

Copyright 2011 Klasa III c. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.