Pierwszy semestr...

Zakończył się ten jakże wyczerpujący dla nas okres. Każdy z nas odniósł też jakiś sukces. Dla niektórych mogła być to piątka z matematyki, dla innych zdobycie nowych przyjaciół lub wysoka średnia. Odnieśliśmy również sukces jako klasa – udało nam się wygrać konkurs na najlepszą klasę! Wszyscy mieliśmy w tym jakiś udział – ktoś brał udział w konkursach, ktoś udzielał się w akcjach charytatywnych, a jeszcze inny wzorowo spisał się na dyżurach – każdy zrobił drobną rzecz, a dzięki temu odnieśliśmy wielki sukces! Jest to dowód na to, że każdy dobry uczynek, nawet, jeśli wydaje się nic nieznaczący, połączony z innymi da naprawdę wiele :)

Wigilia

W ostatni dzień szkoły przed świętami, a więc 20 grudnia, odbyła się wigilia szkolna. Najpierw wszyscy zebraliśmy się w klasach, przybraliśmy choinki i stoły, po czym zasiedliśmy do symbolicznego posiłku wigilijnego. Odczytaliśmy fragment Biblii i zaśpiewaliśmy kolędy. Atmosfera była bardzo przyjemna, jak na Wigilię przystało. Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej by obejrzeć piękne jasełka przygotowane przez młodsze klasy. W tym dniu większości z nas dopisywał dobry nastrój, w końcu zaczęła się przerwa świąteczna!

Muzeum AK

Z okazji obchodów Święta Niepodległości, 12 listopada nasza klasa wybrała się do Muzeum Armii Krajowej. Zajęcia podzielone były na dwie części: zwiedzanie oraz warsztaty, na których mogliśmy zobaczyć i dotknąć autentyczną broń, części umundurowania i inne rzeczy z okresu działania Polskiego Państwa Podziemnego. Zwiedzanie, razem z całym mnóstwem ciekawostek na pewno przyda się nam na lekcjach historii!

„Peter Black”

24 października wybraliśmy się wraz z innymi klasami na spektakl pt. „Peter Black”. Odgrywany był po angielsku, więc przy okazji rozwinęliśmy swoje umiejętności rozumienia ze słuchu. Przedstawienie opowiadało o Peterze, który… miał dość dużego pecha w życiu (czasem oczywiście zdarzyła mu się chwila szczęścia). Wszystko dobrze się skończyło. Co tu dużo opowiadać – lepiej sami obejrzyjcie „Petera Blacka”!

6 Cracovia półmaraton

13 października niektóre osoby z naszej klasy wybrały się na półmaraton krakowski. Byliśmy tam jako wolontariusze, a dokładniej – rozdawaliśmy kubeczki z wodą dla biegaczy. Słowami trudno opisać miłą satysfakcję z tego, że ten i ów biegacz zdecydował się wziąć właśnie nasz kubeczek! Jeszcze milsze uczucie pojawiało się, gdy sportowiec rzucał w naszą stronę miłe słowa podziękowania. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie dołączać do szkolnego koła wolontariatu, by móc doświadczyć przyjemnego uczucia, pojawiającego się wraz z wiedzą, że właśnie komuś bezinteresownie pomogłeś!

Copyright 2011 Klasa VII b. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.