Wizyta w Muzeum Lotnictwa

8 listopada w ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości wybraliśmy się do Muzeum Lotnictwa. Wizyta okazała się niezwykłą przygodą. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii tego miejsca, jego związkach z Krakowem. Dużo miejsca poświęcił historii I wojny światowej i odzyskanej niepodległości. Obejrzeliśmy wiele samolotów z różnych okresów, nawet udało nam się wejść do kilku z nich. Wycieczka na długo zapdnie nam w pamięć. 

11 listopada

#SzkołaDoHymnu

Wycieczka szlakiem I wojny światowej!

Dnia 22 września wybraliśmy się na wycieczkę po Ziemi Bocheńskiej. Nikt z nas do tej pory nie wiedział, że w tym rejonie kryje się tyle ciekawych historii. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Nowym Wiśniczu, gdzie odwiedzieliśmy Koryznówkę: dom, który wielokrotnie odwiedzał Jan Matejko i w którym przez kilka miesięcy ukrywał się Witold Pilecki. To niezwykłe miejsce!

Kolejnym punktem naszej wyprawy był cmentarz żołnierzy walczących w I wojnie światowej. Tutaj w jednym miejscu spoczywają ci, którzy sto lat temu oddali swoje młode życie za naszą wolność. Pani przewodnik przygotowała dla nas ciekawą grę terenową. 

Na koniec autokar zawiózł nas do Frankówki. Tutaj odpoczęliśmy, zagraliśmy w kolejną gręz a na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska. Wycieczka bardzo nam się podobała. Czekamy na kolejne wyjazdy pełne przygód. 

Copyright 2011 Klasa VIII b. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free