Dyktando nie tylko dla Mistrzów

Przypominamy, że Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów odbędzie się dzisiaj - 17 grudnia2013r.!!Zaskoczony Uczniowie klas IV-VI piszą o godz. 11.40-12.40 w sali 24, uczniowie kl.III piszą o godz. 13.00-14.00 w s.4.

Powodzenia!!!

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów to ogólnopolskie zawody ogłoszone przez Instytut Rozwoju Oświaty. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów zostanie przeprowadzone 17.12.2013 r.

• Poziom 1 – edukacja wczesnoszkolna (kl. I-III)
  • Poziom 2 – szkoła podstawowa (kl. IV-VI)

Każdy test będzie podzielony na dwie części:

Część I - Dyktando - w 30 wyrazach tekstu (w 20 dla poziomu 1) należy wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter: u/ó; ż/rz; h/ch; itd.

Część II - Zasady i ćwiczenia ortograficzne - 10 pytań testowych z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa.  Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 pkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 pkt.

Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia!!!UśmiechUśmiech

Copyright 2011 Dyktando nie tylko dla Mistrzów. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.