Wycieczka szlakiem I wojny światowej!

Dnia 22 września wybraliśmy się na wycieczkę po Ziemi Bocheńskiej. Nikt z nas do tej pory nie wiedział, że w tym rejonie kryje się tyle ciekawych historii. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Nowym Wiśniczu, gdzie odwiedzieliśmy Koryznówkę: dom, który wielokrotnie odwiedzał Jan Matejko i w którym przez kilka miesięcy ukrywał się Witold Pilecki. To niezwykłe miejsce!

Kolejnym punktem naszej wyprawy był cmentarz żołnierzy walczących w I wojnie światowej. Tutaj w jednym miejscu spoczywają ci, którzy sto lat temu oddali swoje młode życie za naszą wolność. Pani przewodnik przygotowała dla nas ciekawą grę terenową.

Na koniec autokar zawiózł nas do Frankówki. Tutaj odpoczęliśmy, zagraliśmy w kolejną gręz a na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska. Wycieczka bardzo nam się podobała. Czekamy na kolejne wyjazdy pełne przygód.

Copyright 2011 Wycieczka szlakiem I wojny światowej!. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.