Rekrutacja do gimnazjum

ZASADY REKRUTACJI DO GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2013/2014.

Rekrutacja odbywać się będzie od 4 marca do 26 kwietnia 2013 roku.

Kandydaci do oddziałów klas I gimnazjum, składają w szkołach,  do której aktualnie uczęszcza dziecko, podaniakarty zapisu  co jednocześnie  stanowi podstawę utworzenia bazy kandydatów .

Rekrutacja do klas ogólnodostępnych prowadzona będzie w oparciu o ujednolicone kryteria rekrutacyjne we wszystkich krakowskich samorządowych gimnazjach. Uczniowie mieszkający w obwodzie szkoły są przyjmowani w pierwszej kolejności, natomiast uczniowie spoza rejonu są rekrutowani w oparciu o kryteria i w miarę wolnych miejsc.

Na stronie www.portaledukacyjny.krakow.pl. zamieszczony jest wykaz samorządowych gimnazjów. Przeglądając strony internetowe szkół uczniowie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkół i dokonać wyboru gimnazjum.

Uczniowie naszej szkoły otrzymają od wychowawców klas ściągnięte z panelu moduł rekrutacji Karty zapisu, które po wypełnieniu i podpisaniu przez Rodziców, uczeń składa do wychowawcy .

Ostateczny termin złożenia kart do 19 kwietnia 2013r. u wychowawcy klasy.

Administracja szkoły podstawowej weryfikuje złożoną kartę zapisu, zatwierdza i wprowadza do systemu. Wprowadza też oceny ze świadectwa ukończenia klasy szóstej oraz wyniki sprawdzianu.

26 kwietnia 2013r. godz. 12.00- zamknięcie możliwości wprowadzenia podań przez szkoły podstawowe w module „Gimnasio”.

Po tym terminie Rodzice kandydatów do I klas gimnazjum składają podania osobiście w gimnazjum obwodowym ( 29.04.- 21.06.2013r. do godz. 15.00).

Kandydat do gimnazjum  ma możliwość dokonania  wyboru kilku szkół, w tym jednej obwodowej,(uczeń po uzgodnieniu z rodzicami winien zaznaczyć, która szkoła jest najważniejsza, czyli pierwszego wyboru, szkołę obwodową umieszcza na ostatniej pozycji). System przydziela uczniów do poszczególnych szkół według kolejności wyboru. W przypadku braku miejsc w szkole wybranej jako pierwsza, system przydziela ucznia do kolejnej wskazanej w kwestionariuszu.

Istnieje również możliwość dokonania korekty wyboru gimnazjum na liście priorytetów,  w szkole, w której uczeń złożył podanie w terminie od 10 do 14 czerwca 2013 roku.

Szkoła podstawowa nie ma obowiązku wystawiania zaświadczeń o uczęszczaniu uczniów do klasy szóstej.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów klasy pierwszej gimnazjalnej oraz lista kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia zostaną ogłoszone przez szkolne komisje rekrutacyjno-kwalifikacyjne 3 lipca  2013 roku. o godz. 13.00

W celu potwierdzenia woli podjęcia nauki w danym gimnazjum przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, należy złożyć w gimnazjum oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu po klasie szóstej w terminie od 3lipca do 5 lipca 2013 roku do godz. 13.00.

Wywieszenie list uczniów przyjętych do gimnazjum nastąpi 10 lipca 2013 r. roku do godz. 12.00.

Po tym terminie będzie prowadzona od 10 lipca  do 31 sierpnia 2013r. rekrutacja uzupełniająca. Liczba wolnych miejsc w gimnazjach po ogłoszeniu wyników rekrutacji będzie wyświetlana w trybie on-line na stronach portalu.

Copyright 2011 Rekrutacja do gimnazjum. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.