Dziś Przedszkolak, jutro Uczeń !

Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dzieci i ich rodziców bardzo ważnym krokiem ku przyszłości. Przyszli uczniowie, obok ciekawości świata noszą w sobie lęk przed nowym, nieznanym życiem szkolnym. Pierwszoklasiści powinni iść do szkoły pełni pozytywnych uczuć związanych ze szkołą, a ona sama winna być im znana, bliska i wzbudzać poczucie bezpieczeństwa.
Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z  okolicznymi przedszkolami. Dla zaprzyjaźnionych z nami maluszków organizujemy międzyprzedszkolne turnieje, zajęcia otwarte, konkursy, przedstawienia teatralne oraz zabawy okolicznościowe. Od kilku lat organizujemy również  spotkania adaptacyjne. W tym roku podczas WTORKOWYCH zajęć adaptacyjnych, dzieci poznają szkołę, nauczycieli, kolegów i koleżanki, a poprzez udział w zajęciach zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Taka sytuacja stwarza dogodne warunki do wymiany doświadczeń, daje możliwość harmonijnego włączenia dzieci w społeczność szkoły oraz współpracy, która da dzieciom możliwość jak najłagodniejszego przejścia z sali przedszkolnej do ławki szkolnej.

ZAPRASZAMY NA WTORKOWE SPOTKANIA ADAPTACYJNE w godz. 17:00 - 18:00!

W TYM ROKU SZKOLNYM ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W STYCZNIU I W LUTYM!

ZAPRASZAMY

Copyright 2011 Współpraca z przedszkolami. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.