Warsztaty w Bibliotece Wojewódzkiej

W dniu 30.11.2012r. całą naszą klasą udaliśmy się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej 1 na warsztaty kaligraficzne.

Zajęcia trwały od godziny 9.30 do 11.00 i były bardzo ciekawe. Przynieśliśmy ze sobą tylko zeszyty 16-kartkowe, a reszta materiałów była do naszej dyspozycji już na miejscu. Mieliśmy możliwość spróbować pisania gęsim piórem, różnymi rodzajami stalówek i obsadek.Napisaliśmy najładniej jak  potrafimy swoje imiona i nazwiska, ozdobne inicjały , alfabet a nawet krótkie listy do świętego Mikołaja.Rozmawialiśmy z panią prowadzącą o tym, jak ładnie pisać i w jaki sposób można doskonalić piękne pismo. Po zajęciach można było zakupić różne artykuły piśmiennicze:stalówki, gęsie pióra i atramenty. Mamy nadzieję, że warsztaty pomogą nam wystartować w szkolnym konkursie "Złote pióro", a nasze zeszyty staną się bardziej estetyczne i żaden nauczyciel nie będzie miał już problemów z odczytaniem tego, co w nich nabazgraliśmy ;)

Ola Wolak

Copyright 2011 Warsztaty w Bibliotece Wojewódzkiej. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.