Podróż do wnętrza ludzkiego organizmu

16 października w ramach Dni bez lekcji, ale nie bez nauki wybraliśmy do wnętrza ludzkiego organizmu w  interaktywnym centrum nauki. Zapoznaliśmy się z zagadnieniami anatomii człowieka i genetyki. Animatorzy w sposób bardzo ciekawy przedstawili budowę i funkcje poszczególnych organów: serca, mózgu, nerek, płuc i wątroby. Dzięki makromodelom i rozbieralnym fantomom zajęcia te były bardzo obrazowe. Nowoczesne laboratorium wyposażone w mikroskopy optyczne oraz kilkadziesiąt preparatów ludzkich tkanek dało nam możliwość "podglądnięcia" naszego wnętrza ciała. Na koniec w specjalnie przygotowanym "mózgu"- pomieszczeniu multimedialnym oglądnęliśmy film, który podsumował tematykę Ludzkiego ciała. Po tak dużej dawce wiedzy z przyrody udaliśmy się na "małe co nieco".....

zdjęcia wkrótce

Copyright 2011 Podróż do wnętrza ludzkiego organizmu. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.