Zwiedzamy Wawel

21 grudnia 2011 roku wybraliśmy się z klasą na Wawel w ramach przygotowań do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek". Wszystko bardzo nam się podobało. Przepiękne komnaty,
a w nich: piece kaflowe, kominki, freski, portale, kasetonowe sufity, kurdybany, meble (zwłaszcza te ozdobione masą perłową), ale najbardziej zachwycił nas zbiór arrasów zakupionych przez króla Zygmunta Augusta. Szkoda, że zostało ich już tak niewiele.

Świetnie bawiliśmy się przy rozwiązywaniu zadań, jakie postawiła przed nami pani przewodnik. Musieliśmy wyszukać różne przedmioty, obrazy, których zdjęcia otrzymaliśmy do ręki. Tak nas wciągnęła ta zabawa, że zapomnieliśmy o powrocie do szkoły... Rodzice troszkę musieli na nas zaczekać.

Copyright 2011 Zwiedzamy Wawel. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.