Obóz Kawalerii

17 września wybraliśmy się na Błonia Krakowskie. Mieliśmy możliwość oglądnięcia typowego obozowiska polskiej kawalerii z lat 20, udostępnionego specjalnie dla młodzieży szkolnej przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Zajęcia prowadził pan przewodnik, który oprowadził nas po wystawie. Pokazywał nam ubiór dawnej kawalerii, prezentował broń białą, jaką wtedy się posługiwano. Mieliśmy możliwość potrzymać szablę i przekonać się ile waży. Oglądaliśmy fragmenty musztry kawalerzystów. Na koniec udaliśmy się do namiotu, w którym stały konie. Mimo brzydkiej pogody wracaliśmy bardzo zadowoleni.

Wiktoria Ślizowska

Copyright 2011 Obóz Kawalerii. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.