Wyjście do Fortu 49 "Krzesławice"

15 października uczniowie naszej klasy mieli okazję uczestniczyć w "Żywej lekcji historii". Zajęcia odbyły się w Forcie 49 "Krzesławice" i poprowadził je sam Dyrektor - pan Franciszek Dziadoń. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o powstaniu i historii tego Fortu. Oglądaliśmy film przybliżający początki tego obiektu, jak i jego renowację w latach 90 - tych XX wieku. W Sali Pamięci usłyszeliśmy kilka przejmujących opowiadań o losach ludzi - bohaterów, walczących w czasie II wojny światowej. Lekcja ta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Copyright 2011 Wyjście do Fortu 49 "Krzesławice". Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.