"Podróż do wnętrza ludzkiego organizmu"

16 października uczestniczyliśmy w kolejnej "żywej lekcji" tym razem z dziedziny przyrody. Na terenie interaktywnego centrum nauki zapoznaliśmy się z zagadnieniami anatomii człowieka i genetyki. Animatorzy w sposób ciekawy przedstawili budowę i funkcje poszczególnych organów: serca, mózgu, nerek, płuc i wątroby. Dzięki makromodelom i rozbieralnym fantomom zajęcia te były bardzo obrazowe i ciekawe. Nowoczesne laboratorium wyposażone w mikroskopy optyczne oraz kilkadziesiąt preparatów ludzkich tkanek dało możliwość "podglądnięcia" naszego wnętrza. Lekcję zakończyliśmy oglądnięciem prezentacji multimedialnej o dziedziczeniu cech, czyli łatwo i przystępnie o genetyce. Na koniec udaliśmy się na "małe co nieco" i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Copyright 2011 "Podróż do wnętrza ludzkiego organizmu". Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.