Gala Młodych Ekologów

23 kwietnia 2013r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, jako najmłodsi i w tym momencie tylko jako goście, w gali wręczenia nagród uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla klas IV-VI szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Gala odbyła się na krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów w Krakowie. Zadaniem młodzieży było wykonanie projektu zagospodarowania terenów zielonych w swojej okolicy. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości obejrzenia wystawy tych projektów. Na pewno były bardzo ciekawe. W każdym bądź razie...Gratulujemy zwycięzcom!!! Tym bardziej, że wśród nich są również nasi absolwenci.

Mimo, że nie braliśmy udziału w tym konkursie (jeszczeMrugnięcie), to dla nas też była niezwykła gala, ponieważ zostaliśmy zaproszeni do projektu Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka.

"Jest to krakowski projekt obywatelsko – artystyczno – urzędniczy pozbawiony wszelkich elementów administracyjnych i prawnych. W konwencji happeningu, zabawy oraz współpracy pragniemy przywrócić właściwą liczebność populacji ptaków miejskich. Z dużych miast zniknęły wróble, sikorki oraz inne drobne ptaszki. Ocieplanie budynków przepędziło również jerzyki, z których każdy swoim pracowitym dziobem likwiduje codziennie 2 000 komarów."

Miotacz Idei Asocjacji Promotorów RP

Waldemar Domański

Na dobry początek otrzymaliśmy budkę dla małych ptaszków, o które będziemy dbać.

www.AsocjacjaPromotorowRP.com

Copyright 2011 Gala Młodych Ekologów. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.