Wizyta w Operze Krakowskiej

Dnia 30 stycznia wybraliśmy się z innymi klasami do Opery Krakowskiej. Byliśmy bardzo ciekawi tego miejsca. Wybraliśmy się na spektakl, który miał nam opowiedzieć o specyfice przedstawień operowych. O operze dowiedzieliśmy się dużo: o jej historii, kompozytorach i śpiewakach, o skalach głosu, o scenie i jej kulisach. Zajrzeliśmy do mediolańskiej La Scali, odwiedziliśmy wiedeńską operetkę, słuchaliśmy sławnych arii, obejrzeliśmy taniec Śpiącej Królewny wszystko nam się podobało i nie nudziliśmy się wcale,  bo o tym wszystkim bardzo ciekawie opowiadał prowadzący to spotkanie p. Marek Pacuła. Nasza klasa na pewno wybierze się jeszcze do Opery na kolejne przedstawienie muzyczne.

Copyright 2011 Wizyta w Operze Krakowskiej. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.