I okres roku szkolnego 2015/ 2016 (klasy IV- VI)

Udział uczniów klas IV- VI w konkursach w I okresie roku szkolnego 2015/ 2016

Konkursy o zasięgu poza szkolnym:

konkursy przedmiotowe

• W etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego:

Czas- wielki zegarmistrz świataudział wzięło 6 uczniów, (3 z 6a, 1 z 6b, 1 z 5a i 1 z 5b), do etapu rejonowego zakwalifikowała się Iga Kierczak.

• W etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Matematycznego udział wzięło 11. uczniów, Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Anna Bazan oraz Iga Kierczak. Uczennice te zakwalifikowały się również do etapu wojewódzkiego.
  • W etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

A journey from London to San Francisco and a visit to Ireland on the way to America – udział wzięło 20 uczniów, (10 z 6a, 2 z 6b, 4 z 5a i 4 z 5b). Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Klaudia Gałka, Iga Kierczak i Maciej Kędzior. Iga Kierczak i Maciej Kędzior zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

konkursy tematyczne

udział wzięło …… uczniów.

• W etapie szkolnym Konkursu Przyrodniczego Skarby przyrody i ich ochrona udział wzięło 12 uczniów, (4 z 6a, 3 z 6b, 3 z 5a i 2 z 5b). Wiktor Wolański zakwalifikował się do etapu rejonowego, a następnie do etapu wojewódzkiego.
  • W etapie szkolnym Konkursu Biblijnego Dobrą Nowiną przez życie udział wzięło 6 uczniów (2 z 6a, 2 z 6b, 1 z 5a i 1 z 5b). Nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.
  • W etapie szkolnym Konkursu Historycznego Wybitni władcy Polski- Piastowieudział wzięło 4 uczniów (2 z 6a, 2 z 6b). Jakub Emerla i Wiktor Wolański zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

inne

• W VI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym udział wzięło 10 uczniów, (2 z 6a, 3 z 6b, 2 z 5a, 2 z 5b i 1 z 4a). Najlepszy wynik uzyskali: Karolina Ochalik, Iga Kierczak i Wiktor Wolański. Informacje dotyczące kwalifikacji do etapu finałowego- 19 II 2016r.
  • W Nowohuckim Dyktandzieudział wzięło 5 uczniów, (2 z 6a, 2 z 6b, 1 z 5b).
  • Wojewódzki Konkurs Krótkich Form- z 6a 4 drużyny 4-osobowe.
  • Wiersze i wierszyki- udział 6. osób (1 z 6a, 2 z 5b, 1 z 4a, 2 z 5a).
  • Interdyscyplinarny Konkurs Odkrywamy średniowiecze- pod patronatem KO w Krakowie: udział wzięli: Klaudia Augustyn, Wiktor Wolański.
  • W Konkursie Piosenek Zimowych w Języku Angielskim (organizator SP 92) udział wzięły  4 osoby, (1 z 6a, 1 z 5b, 2 z 5a) zajmując II i III miejsca.
  • W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Gry i zabawy w języku angielskim nasza drużyna zajęła I miejsce (5 uczniów z 6a, 1 uczeń z 6b).
  • Olimpus z języka angielskiego: udział wzięło 25 uczniów, (9 z 6a, 2 z 6b, 6 z 5a, 8 z 5b).
  • W konkursie Krakowska Matematyka udział wzięło 22 uczniów, (7 z 6a, 1 z 6b, 4 z 5a, 4 z 5b i 6 z 4a). Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się uczniowie: Iga Kierczak, Anna Bazan i Wiktor Wolański.
  • XIX Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej Pierścień Świętej Kingi. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Hanna Broś i Emilka Witowska.
  • Międzyszkolne zawody sportowe:
    • turniej piłki nożnej Bezpieczna szkoła za gola- IV miejsce drużyny,
    • Nowohucka Szkoła Biegania- III miejsce (Milena Istrati),
    • w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży:
      • koszykówka chłopców- IV miejsce. ,
      • Mistrzostwa Krakowa w drużynowym tenisie stołowym- II miejsce drużyna dziewcząt (Kamila Alama, Aleksandra Zielińska, Klaudia Mysior); IV miejsce drużyna chłopców (Filip Kras, Mikołaj Samborek, Krystian Tabasz).
      • Mistrzostwa Krakowa w pływaniu- XI miejsce w sztafecie.
      • biegi długodystansowe: VI miejsce (Krystian Tabasz),

Konkursy szkolne:

• II Szkolny konkurs Mój Różaniec. Udział wzięło 13 uczniów,

(2 z 6a, 3 z 6b, 3 z 5a, 3 z 5b, 2 z 4a).

• W konkursie Halloweenudział wzięło 8 uczniów w kategorii „najstraszniejsze przebranie”, (1 z 6b, 2 z 5a, 1 z 5b, 4 z 4a).
  • III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałekwzięło w nim udział ponad 50 uczniów z klas I – VI, wyniki w kategoriach: soliści, duety, zespoły rodzinne znajdują się na stronie .
  • Odbył się Szkolny Konkurs Przepis na zdrowie, dla uczniów klas I- VI (organizator- Pedagog Szkolny).
Copyright 2011 I okres roku szkolnego 2015/ 2016 (klasy IV- VI). Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.