Rozśpiewana szkoła

VII Szkolny Festiwal Polskiej Piosenki

 "PIOSENKA Z IMIENIEM"

Czarne noski, zielone kokardki, falujące wielobarwne spódniczki, gitary, flety, pulpity. To tylko wybrane elementy kostiumów i rekwizytów, jakie we wtorkowe popołudnie 29 listopada 2011 roku przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami na koncert w ramach projektu "Rozśpiewana szkoła".

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 82 na osiedlu Kalinowym 17 odbył się Szkolny Konkurs Polskiej Piosenki. Wzięły w nim udział wszystkie klasy od I do VI wraz z wychowawcami i rodzicami. Tegoroczny konkurs nosił nazwę "Piosenka z imieniem". Trzynaście klas biorących udział w konkursie musiało wybrać dla siebie 1 piosenkę, w której pojawiało się imię. A było w czym wybierać... Ada, Józek, Marina, Bolesław, Joszko, Kaśka czy Julia to tylko część imion o których można było usłyszeć. Młodsze dzieci nie pozwoliły zapomnieć o imionach i nazwach czworonożnych pupili, jak na przykład o Puszku Okruszku. Dzięki sponsorom - p. Jerzemu Zielińskiemu, Radzie Dzielnicy XVI każda klasa została nagrodzona słodyczami. Główną nagrodą był przechodni puchar, ufundowany przez sponsora chcącego zachować anonimowość, dla każdej grupy wiekowej, bowiem tegoroczny koncert został podzielony na 2 części. W pierwszej wystąpiły dzieci z klas I-III, w drugiej uczniowie klas IV-VI.

Od godziny 16:20 szkolna sala gimnastyczna wypełniała się młodymi wykonawcami, ich rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi, którzy zasiedli w jury. Młodsi uczniowie zachwycali publiczność nie tylko pięknymi strojami czy choreografią, ale przede wszystkim zaangażowaniem w śpiew. Każdej klasie towarzyszyła grupa rodziców, którzy wspierali swoje dzieci podczas występów. W tej edycji nie do pokonania okazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy brawurowo wykonali piosenkę "Puszek Okruszek" z repertuaru Natalii Kukulskiej. Nagroda główna konkursu trafiła do klasy Ia. II miejsce zajęła klasa Ib z piosenką "Kochaj czworonogi". Sukces tej klasy jest niewątpliwy, tym bardziej, że do tej klasy uczęszczają dzieci sześcioletnie. Miejsce trzecie przypadło klasie IIIa wykonującej utwór Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są" oraz klasie IIa, za piosenkę z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej "Julia i ja". Jury miało trudne zadanie, gdyż każda klasa przygotowała wspaniałe aranżacje piosenek o różnorodnej stylistyce. Klasa IIb zaprezentowała piosenkę "Baju baj" - Anny Jantar, IIc "A ja wolę moją mamę" - Majki Jeżowskiej, a kl. IIIb piosenkę Violetty Villas - "Józek".

Na zakończenie pierwszej części konkursu i na początku drugiej, tradycyjnie już wystąpił zespół uczących w szkole nauczycieli. W tym roku nauczyciele przygotowali brawurowo wykonaną wiązankę przyśpiewek ludowych, do której również zatańczyli, podbijając w ten sposób serca uczniów i ich rodziców.

Koncert klas starszych rozpoczął się po godzinie 18. Występy rozpoczęła klasa Vb "Balladą o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego" z repertuaru Ewy Demarczyk. Po niej piosenkę zespołu "Ich Troje" " "Zawsze chciałbym z tobą być" wyśpiewała klasa IVb " nie zabrakło harmonii i ... balkonu. Następnie w nastrój śródziemnomorskiej kafejki przeniosła publiczność klasa VIa piosenką "Marina" (zajęła II miejsce), po czym scena rozbrzmiała lirycznymi dźwiękami instrumentu "Joszko Brody" . Klasa Va, która była wykonawcą piosenki Anny Marii Jopek okazała się laureatem w tej grupie wiekowej (I miejsce!) . Bardzo dynamiczny występem zaprezentowała klasa VIb, która wcieliła się w pobratymców tytułowego "Makumby" (grupa Big Cyc). Drapieżne stroje, odpowiednia choreografia i niski głos chłopięcego duetu nie mogły zostać niedocenione. Klasa zdobyła III nagrodę, ex quo z IVb. Część konkursową zamknął występ klasy IVa, która w przepięknych kostiumach, przywodzących na myśl czasy przedwojenne, śpiewała piosenkę: "Ada, to nie wypada". Na zakończenie każdej części konkursu wystąpił szkolny zespół wokalny, prezentując 3 utwory oraz intonując wraz z publicznością piosenkę finałową z repertuaru Maryli Rodowicz "Ale to już było" . I co prawda ten sam koncert "nie wróci już więcej", jednak kolejna odsłona "Rozśpiewanej szkoły" już za rok.

Zdjęcia! oraz Filmy!

Copyright 2011 Rozśpiewana szkoła. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free