Dyżur klasy 5a

      Już drugi raz nasza klasa – „V a” pełniła dyżur. W tym roku przypadł on nam w dniach od 03.10.2016 do 21.10.2016 r. Pełniły go wcześniej ustalone osoby pod okiem pani wychowawczyni. Na dyżur przychodzi się 15 minut przed lekcjami w stroju galowym. Na każdej przerwie można było spotkać dyżurnych na parterze przy głównym wejściu do naszej szkoły, a także uwijających się po szkole. Do ich obowiązków należy pomoc nauczycielom i uczniom, roznoszenie owoców i warzyw oraz mleka. Dostają je uczniowie w ramach różnych projektów, w jakich bierze udział szkoła.
      Na początku października ruszyła akcja pt. SZCZEŚLIWY NUMEREK. Polega ona na losowaniu numeru z dziennika. Szczęściarz, do którego należy wylosowany numer, jest w danym dniu zwolniony z odpowiedzi. Wylosowany numer jest zamieszczany na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, czyli miejscu porannych pielgrzymek uczniów.
      W trakcie naszego dyżuru przypadł Dzień Nauczyciela – 14 X. W tym dniu w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Pięknie się zaprezentowali. Z tej okazji został przygotowany uroczysty apel, na który zaproszono rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz gości. To była niezapomniana gala.
      Wspomnę jeszcze o jednym ważnym wydarzeniu, a mianowicie o dniu chłopaka, który przypada na dzień 30 IX. Dziewczynki w każdej klasie przygotowały drobne upominki i konkurencje dla swoich kolegów. Było wiele śmiechu.
      Część uczniów wraz p. Alicją Mikołajczuk wybrała się do Muzeum Narodowego na wystawę prac Van Goga. Uczniowie uczestniczący w wystawie wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
      Podsumowując: dyżu naszej klasy odbywał się w czasie ważnych wydarzeń szkolnych, pięknej pogody i drugiego miesiąca roku szkolnego (do wakacji jeszcze tylko 8 ;)

             Justyna Baranek   

                   Kamil Migas

                                                                                                                 Klasa Va

Copyright 2011 Dyżur klasy 5a. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free