Międzyprzedszkolny Turniej Uszatkowy

25 października zorganizowaliśmy dla okolicznych przedszkoli Międzyprzedszkolny Turniej Uszatkowy.

Główny bohater, Miś Uszatek, to postać stworzona przez Czesława Janczarskiego. Właśnie obchodzimy 100 rocznicę jego urodzin. A Miś Uszatek to legendarny niedźwiadek z oklapniętym uszkiem, który usypiał niejedno pokolenie polskich dzieci.Turniej rozpoczęliśmy od filmu "Miś Uszatek". Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy zobaczyły uroczego niedźwiadka. Przygotowaliśmy kilka "uszatkowych" konkurencji sprawnościowych, zręcznościowych i logicznych: układanie puzzli, labirynt, gospodarstwo domowe Misia, napełnianie buteleczek fasolkami. Dzieci bawiły się wesoło.

Oto wyniki:

• I miejsce - Przedszkole nr 177, os. Kombatantów,
  • II miejsce - Przedszkole nr 148, os. Tysiąclecia,
  • III miejsce - Przedszkole nr 148, os.J. Strusia
  • IV miejsce - Przedszkole nr 97, os. Kalinowe.

Zobacz zdjęcia!
Copyright 2011 Międzyprzedszkolny Turniej Uszatkowy. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.