Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP

Jak co roku od 20 lat w pierwszą niedzielę stycznia zagrała WOŚP, w akcji wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Patronem przedsięwzięcia był w tym roku Samorząd Uczniowski.

  W ruch poszły puszki, dodatkowo uruchomiliśmy sprzedaż ciast, aby w ten sposób zasilić konto Wielkiej Orkiestry. W roli wolontariuszy sprawdzili się nie tylko przedstawiciele Samorządu klas starszych, młodsi koledzy również dzielnie pozyskiwali środki na ważne cele jakie stawia przed sobą co roku WOSP. Kto mógł pomyśleć 20 lat temu, że to zamierzenie przetrwa tak długo, że zasłuży nie tylko na wdzięczność  ze strony obdarowanych. Takiej inicjatywy zazdroszczą nam w innych krajach. Przy takich okazjach widać, że potrafimy wiele. Zwariowane motto „ Róbta co chceta”  znaczy po prostu „chceta” robić coś dobrego. Dużą satysfakcję sprawiła nie tylko zebrana kwota - ponad 500 złotych, ale samo zaangażowanie uczniów w działanie dla dobra innych. Wierzymy, że ta orkiestra będzie grać do końca świata , a nawet jeden dzień dłużej.

Copyright 2011 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free