Czerwonokrzyska Gwiazdka

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu uczniów i pracowników naszej szkoły czas dzielenia się z innymi i niesienia pomocy potrzebującym. W tych dniach wiele osób staje się Świętymi Mikołajami dla tych, którzy czekają na pomoc. 
W grudniu jak co roku przed świętami zebraliśmy w szkole żywność w ramach akcji "Czerwonokrzyska Gwiazdka".
Nigdy jeszcze społeczność szkolna nie zawiodła w tym czasie, kierując się słowami:
"Każdy człowiek jest wielki,
nie przez to kim jest, nie przez to co ma,
lecz przez to czym umie
dzielić się z innymi."

Członkowie Szkolnego Koła PCK i wolontariusze zorganizowali akcję na terenie szkoły. Żywność trafiła do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. Z zebranych produktów zostały przygotowane świąteczne paczki żywnościowe dla wielodzietnych rodzin, matek samotnie wychowujące dzieci oraz rodzin poszkodowanych w wiosennej powodzi.

Copyright 2011 Czerwonokrzyska Gwiazdka. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free