Wygrana!!! Ogólnopolski Konkurs "Tesco dla Szkół"

PRACOWNIA  MULTIMEDIALNA DLA SZKOŁY!

Już po raz kolejny firma Tesco Polska ogłosiła konkurs: Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”. To ekologiczno-filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, dzięki  któremu można wygrać fantastyczne nagrody, ufundowane przez firmę Tesco Polska. Konkurs ten to również pełna zabawy lekcja ekologii i filmowania. Uczestnicząc w niej mieliśmy szansę zostać filmowcami, którzy ratują środowisko naturalne.

Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy piąte. Zespoły musiały być 5 osobowe i posiadać swoja nazwę, każdy zespół nadzorował jeden opiekun: naszym była Pani Alicja Mikołajczuk. Zadanie zespołu to przeprowadzenie w swoim otoczeniu małej ekorewolucji, czyli projektu na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a następnie nakręcenie krótkiego 2 minutowego ekofilmiku pokazującego naszą rewolucję i zgłoszenie go na stronę www.tescodlaszkol.pl. Nasz zespół nosił nazwę RECYKL-ART i składał się z 5 dziewczynek. Nakręcony przez nas filmik przedstawiał przedmioty wykonane z papieru, takie jak: ramki na zdjęcia, choinki, dzwonki, zegary, wazony, koszyki oraz półmiski, np. na cukierki czy owoce. Nasza ekorewolucja miała zachęcić do powtórnego wykorzystania papieru.  Projekt na rzecz ochrony środowiska, czyli ekorewolucja, jaką zrobiliśmy w szkole polega na otwarciu nowej, ekologicznej pracowni plastycznej – ekopracowni „Recykling – magia rąk”. Wykorzystujemy stare gazety, kolorowe czasopisma, ulotki, reklamy i inne papierowe odpady, które sami poddajemy recyklingowi.                                                    

Filmik naszego zespołu został zatwierdzony przez Jury Tesco i nadeszły długie tygodnie głosowania. Aby zdobyć jak najwięcej głosów internautów rozsyłaliśmy do naszych znajomych e-mail, sms-y oraz roznosiliśmy ulotki w szkole, zachęcające do głosowania na wszystkie trzy filmiki, reprezentujące naszą szkołę. Na bieżąco, z dużą niecierpliwością śledziliśmy wyniki głosowania i jak z dnia na dzień przybywa nam głosów. Oczywiście sami też głosowaliśmy. Nasz ekofilmik  w trakcie całego głosowania zajmował różne miejsca: 100, 50, 32, później 15, które gwarantowało nam zdobycie nagród. Poza radością była też duża mobilizacja osób na nas głosujących, aż wreszcie objęliśmy prowadzenie, zajmując 1 miejsce w rankingu, które potrafiliśmy utrzymać przez kilka dni. Ostatecznie rywalizację z innymi szkołami zakończyliśmy na 7 miejscu. Byliśmy i nadal jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi i zadowoleni, że nie tylko nam podoba się to, co robimy dla ochrony środowiska naturalnego, ale i nasza rewolucja ma wielu zwolenników.

Wygrana dla szkoły nagroda – pracownia multimedialna już dotarła na miejsce, a 19 marca 2012r. nastał wielki dla nas dzień, w którym odbyła się gala wręczenia nagród indywidualnych. Gala miała miejsce w Tesco w Gliwicach i rozpoczęła się o godz. 14.00. Udaliśmy się tam w pełnym składzie, czyli dziewczynki, które kręciły zwycięski filmik i oczywiście Pani Mikołajczuk – opiekun naszego zespołu, bez której nie odnieślibyśmy sukcesu. Towarzyszyli nam również koleżanki i koledzy z klasy Va, wraz z Panią Sobolewską-Król, którym w tym roku się nie powiodło.

Na wielkiej gali były konkursy, zdjęcia, gratulacje i oczywiście wręczenie dyplomów i nagród – pięknych i praktycznych elektronicznych czytników książek.  Każdy ze zwycięskich zespołów, a przybyło ich aż 10 z województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, musiał się ładnie zaprezentować, opowiadając coś o swoim filmiku: np. jak powstał, czy ile czasu poświęciliśmy na jego przygotowanie.

Wszyscy z radością i dumą odbierali upominki z rąk przedstawicieli sieci sklepów Tesco. Nawet Pani Mikołajczuk była uśmiechnięta od ucha do ucha, gdy wręczano jej nagrodę, zwłaszcza że na jej ręce złożono również gratulacje i olbrzymi voucher  na wygraną ufundowaną dla naszej szkoły.

Spotkanie trwało dwie godziny. Potem rozstaliśmy się dziękując wszystkim i żegnając do zobaczenia za rok. Może w przyszłym roku znów nam się poszczęści. :-)

 

                                                                                      Weronika Wszołek –kl. 5b Recykl Art

Zobacz zdjęcia!

Nasze filmiki!

 

Copyright 2011 Wygrana!!! Ogólnopolski Konkurs "Tesco dla Szkół". Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free