Wspomnienia z Dźwirzyna

Zielona Szkoła 2012

Odjechaliśmy z dworca Kraków - Płaszów w dniu 22.05. o godz. 17.22. Na zieloną szkołę pojechali uczniowie klas od 2 do 6. Jechaliśmy pociągiem około 18 godzin, podróż była trochę męcząca, ale przejeżdżając przez Warszawę widzieliśmy np. Stadion Narodowy.

Do Kołobrzegu dojechaliśmy około godz. 11.00, a po przyjeździe do OW "Rybitwa" w Dźwirzynie od razu poszliśmy "przywitac się" z morzem. Byliśmy mile zaskoczeni wyglądem i czystością pokoików. Ucieszyliśmy się szczególnie na widok telewizorów w naszych pokojach. Ośrodek i jego personel także był dobrze przygotowany na nasz przyjazd. Posiłki były niezaprzeczalnie pyszne. Zawsze rano po śniadaniu mieliśmy lekcje. Popołudniu chodziliśmy na plażę, do sklepów, gdzie można było kupić pyszne gofry i lody. W niedzielę poszliśmy na Mszę Świętą. We wtorek z kolei pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Świnoujścia. Płynęliśmy promem. Podczas wycieczki odbył się dwugodzinny rejs statkiem. W drodze powrotnej byliśmy w Międzyzdrojach i nad jeziorkiem Turkusowym. W kolejnych dniach czekały na nas inne miłe atrakcje. Byliśmy na basenie w luksusowym hotelu. Kilka razy odbyły się również dyskoteki, na których wszyscy świetnie się bawili. Ponadto na plaży miał miejsce konkurs na najładniejszą rzeźbę z piasku. W piątek 1 czerwca w Dzień Dziecka, zorganizowane zostało ognisko. Jedliśmy pieczone smakołyki i śpiewaliśmy piosenki. W ostatnią noc, tajemnicze osoby pomalowały dzieciom twarze i paznokcie.To była tzw. zielona noc. W sobotę wszyscy pakowali się i przygotowywali do powrotu do Krakowa.Ta zielona szkoła na długo pozostanie nam w pamięci.


Ola Doktór, Gabrysia Pięta, Kinga Bajdala
Zdjęcia!

Copyright 2011 Wspomnienia z Dźwirzyna. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free