Wizyta wolontariuszy z Egiptu,Kanady i Mauritiusa

W dniach 07.01-11.01.2013r. nasza szkoła gościła zagranicznych studentów-wolontariuszy: Jennę z Kanady,
Mohameda z Egiptu i Christophera z Mauritiusa. Przyjechali,by zaznajomić nas ze swoimi krajami i obyczajami
w nich panującymi.

Wizyta rozpoczęła się od apelu powitalnego, a w kolejnych dniach każda klasa miała okazję poznać ich osobiście, bo prowadzili z nami lekcje. Oczywiście rozmawialiśmy tylko po angielsku, w czym pomagały nam nasze dwie panie anglistki. Zajęcia z obcokrajowcami były bardzo ciekawe:obejrzeliśmy prezentacje multimedialne o ich ojczystych krajach, poznaliśmy zwyczaje w nich panujące, mogliśmy zapytać o wszystko, co nas zainteresowało. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jenna nie była zaskoczonapanującą u nas zimą, bo w Kanadzie temperatura sięgała wtedy do -30 stopni. Mohamed opowiedział nam o Bibliotece Aleksandryjskiej, która posiada 8 milionów książek i o egipskim tańcu, w trakcie którego możnakręcić się tylko w jedną stronę nawet przez dwie godziny. Christopher mówił o żyjącym na Mauritisie różowym gołębiu,który jest jednym z najrzadszych ptaków świata. Goście byli bardzo sympatyczni: Christopher i Mohamed grali z nami na przerwach w ping-ponga, a Jenna pojawiła się na zorganizowanej popołudniem w naszej szkole dyskotece. Bardzo podobałaim się Polska, najbardziej smakowały  pierogi i zupy w szkolnej stołówce. Zrobiliśmy sobie z nimi dużo pamiątkowych zdjęć, a na pożegnanie wręczyliśmy każdemu wykonane przez nas pamiątki. Bardzo polubiliśmy naszych zagranicznych gości i z wielkim żalem się z nimi żegnaliśmy. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedys nas odwiedzą.

napisała Ola Wolak IVa

GALERIA

Copyright 2011 Wizyta wolontariuszy z Egiptu,Kanady i Mauritiusa. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free