Wianki-Noc Świętojańska

     Zapraszamy na krakowskie Wianki!

 

Na przełomie wiosny i lata urządza się w Krakowie wielką zabawę zwaną Wiankami, która nawiązuje do pradawnych, pogańskich obrzędów. Organizuje się ją w noc przesilenia letniego, z 21 na 22 czerwca, najkrótszą noc w roku zwaną nocą świętojańską. Dawniej dziewczęta puszczały z nurtem Wisły magiczne zielne wianki ze świeczkami - z ich drogi odczytywano wróżby na przyszłość. Dziś jest to wielkie widowisko z koncertami i fajerwerkami u stóp Wzgórza Wawelskiego. Zawsze w dniu imprezy przeprowadzany jest konkurs na najpiękniejszy wianek.

 PROGRAM:

http://wianki

                                                               

Copyright 2011 Wianki-Noc Świętojańska. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free