Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 25 października 2013 roku odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Jezyka Angielskiego dla klas V i VI " Gry i zabawy z językiem angielskim. W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych: SP nr 18, 52, 82, 85, 86 oraz 144. Na konkursie pojawili się opiekunowie zawodników, a także goście: przedstawiciele Rady Dzielnicy XVI p Panie: Grażyna Nadurska i Urszula Aksamit oraz przedstawiciel wydawnictwa Macmillan Polska - p. Paweł Nosek. Każda ze szkół była reprezentowana przez sześciosobową drużynę, która wzięła udział w grach językowo-ruchowych. Uczniowie mieli m.in. za zadanie odgadnąć nazwy flag w języku angielskim, podać nazwy znanych baśni, odszukać tłumaczenia podanych słówek w słowniku czy poprawić błędy w podanych zadaniach. Zabawy sprawdzały nie tylko wiedzę i umiejętności językowe zawodników, ale także umiejętności współpracy w zespole oraz szybkość. Po długich i zaciętych rozgrywkach najlepsza okazała się:

Szkoła Podstawowa nr 82, która zajęła I miejsce,

Szkoła Podstawowa nr 85 - II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 52 - III miejsce - gratulujemy!!!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe i atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa, Radę Dzielnicy XVI, Radę Rodziców SP 82, wydawnictwa OUP i Macmillan oraz Bank Pocztowy. Zapraszamy w przyszłym roku!

organizatorki:

Katarzyna Gałek-Żmudzka

Maria Kaptur

Copyright 2011 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego . Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.