XIV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30 października 2014 roku odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V i VI " Gry i zabawy z językiem angielskim. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych: SP nr 18, 52, 82, 85, 86, 88 oraz 92. Na konkursie pojawili się uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, a także goście: przedstawicielka Rady Dzielnicy XVI Pani Grażyna Nadurska, reprezentanka wydawnictwa Oxford University Press – Pani Dominika Walkowicz oraz Pearson – Pani Justyna Skawiańczyk-Żur. Gości oraz szkoły przywitaliśmy występem chóru z klasy Va, Oliwii Sagan i Natalii Polak z IIIa oraz Agnieszki Bazan z IVb, które zaśpiewały piosenki w języku angielskim.

Każda ze szkół była reprezentowana przez sześciosobową drużynę, która wzięła udział w wielu grach językowo-ruchowych. Uczniowie mieli m.in. za zadanie odgadnąć nazwy flag w języku angielskim, podać nazwy znanych baśni, odszukać tłumaczenia podanych słówek w słowniku czy poprawić błędy w podanych zadaniach. Zabawy sprawdzały nie tylko wiedzę i umiejętności językowe zawodników, ale także umiejętności współpracy w zespole oraz szybkość. Po długich i zaciętych rozgrywkach najlepsza okazała się:

Szkoła Podstawowa nr 82, która zajęła I miejsce,

Szkoła Podstawowa nr 18 - II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 52 - III miejsce

Gratulujemy, a przede wszystkim drużynie z naszej szkoły w składzie: Iga Kierczak z Va, Kornelia Kędzior i Kamil Dziedzic z VIa, Zuzanna Feliks, Gordana Górecka i Emilia Zwolińska z VIb!!!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe i atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Radę Dzielnicy XVI, Radę Rodziców SP 82, wydawnictwa Oxford University Press i Pearson.

Zapraszamy w przyszłym roku!

organizatorki:

Katarzyna Gałek-Żmudzka, Maria Kaptur

Copyright 2011 XIV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.