Uwaga Trzecioklasiści!

TO JUŻ X EDYCJA Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "KAKTUS"

Z tej okazji wszystkich trzecioklasistów zapraszamy nie tylko do potyczek ortograficznych, ale również literackich.

Oto jedno z naszych pierwszych dyktand z 2008 roku:

Niedaleko stąd, na północ od Przylądka Błędu, mieszkał król Kaktus I.
Jego królestwo mieściło się między pożółkłymi okładkami mądrej księgi.
Król lubił porządek! Każdego dnia miał w zwyczaju przeglądać starannie, strona po stronie, swoje włości. Zatrzymywał się tu i ówdzie. Chętnie odwiedzał Chińczyka Henryka. Gawędzili popijając cejlońską herbatkę. Na pożegnanie, Kaktus I zwykle otrzymywał pakunek z pachnącą chałwą i bukiet chabrów dla żony Opuncji.
Potem swoim najszybszym wehikułem wyruszał w dalszą podróż.

Waszym zadaniem będzie stworzenie kolejnych dyktand o przygodach króla ortograficznej krainy Kaktusa I i jego żony Opuncji. Teksty powinny być napisane odręcznie, zawierać 7 – 10 zdań i mieścić się na jednej stronie formatu A4. Czekamy na pomysłowe i najeżone pułapkami dyktanda. Na autorów najciekawszych i najstaranniej napisanych prac, czekają nagrody niespodzianki. Prace można przesyłać pocztą lub przynieść osobiście do 10 lutego 2016 roku.

DANE KONTAKTOWE:
ul. Piotra Michałowskiego 10
31 - 126 Kraków
tel. 12-633-97-39

Copyright 2011 Uwaga Trzecioklasiści!. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.