Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

27 stycznia w naszej szkole odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Uczestników przywitał szkolny zespół wokalny ReMiDo, prezentując m.in.
"Pastorałkę Anielską" i "Babci zegar".

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji kolędowania i rozwijanie dziecięcych zdolności, a także rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej.
W konkursie ostatecznie wzięło udział 7 grup przedszkolnych; z Samorządowego Przedszkola nr 97, Samorządowego Przedszkola nr 120,
Samorządowego Przedszkola nr 144, Samorządowego Przedszkola nr 177.

Dzieci śpiewały wybrane kolędy lub pastorałki. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale! Występy poszczególnych grup wzbogacone były m. in. o instrumentarium Orffa, ciekawe stroje i elementy taneczne.

Jury przyznało nastepujące miejsca;

I MIEJSCE - GRUPA IV  z Samorządowego Przedszkola nr 144

II MIEJSCE - GRUPA IV  z Samorządowego Przedszkola nr 177

III MIEJSCE - Grupa "RUMIANKI" z Samorządowego Przedszkola nr 120
                  Grupa "FIOŁKI" z Samorządowego Przedszkola nr 120

WYRÓŻNIENIA: Grupa IV z Samorządowego Przedszkola nr 97                                                       Grupa "SŁONECZNIKI" z Samorządowego Przedszkola nr 120
                   Grupa V z Samorządowego Przedszkola nr 97

Dziękujemy Paniom Nauczycielkom z przedszkoli za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu, przybycie z przedszkolakami do naszej szkoły i wspólną zabawę!

GRATULUJEMY FANTASTYCZNYCH PREZENTACJI!!!

ZDJĘCIA

Copyright 2011 Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek . Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.