Noc Matematyki

Nasza szkoła uczestniczy w międzyszkolnym  projekcie:  "Noc Matematyki" oragnizowanym 14 marca przez Gimnazjum 48.

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych "intelektualną prowokacją"

Miejsce: Gimnazjum 48, osiedle Kolorowe 29.

Plan 14. III.2012

Szkoły podstawowe  900-1200

•  900 - Rozpoczęcie imprezy dla szkół podstawowych, przywitanie przybyłych  gości przez Panią  M. Preinl - Dyrektor Gimnazjum 48,
  • Przedstawienie idei projektu Nocy Matematyki przez pana S. Noska
  • Quizy matematyczne i gry logiczne, a w szczególności:
    • Ciekawe zadania matematyczne - mgr T. Orczyk-sala 20
    • System do testów iVote - mgr S. Nosek-sala 6
    • Gra Chłopska szkoła Biznesu - mgr A. Przytuła-sala 7
  • 1130-1200- rozdanie nagród dla najmłodszych matematyków przez Panią Dyrektor.

Szkoły podstawowe  1600-1900

• 1600 - Rozpoczęcie imprezy dla szkół podstawowych, przywitanie przybyłych  gości przez Panią  M. Preinl - Dyrektor Gimnazjum 48,
  • Przedstawienie idei projektu Nocy Matematyki przez pana S. Noska
  • - quizy matematyczne i gry logiczne, a w szczególności:
    • Gra Fabryka książek – mgr A. Przytuła sala 7
    • Quiz matematyczny Buzz na PlayStation 3 – mgr S. Zaczyński sala 20
    • Ciekawe zadania matematyczne - mgr T. Orczyk-sala 24
    • System do testów iVote - mgr S. Nosek-sala 6
  • 1845-1900- rozdanie nagród dla najmłodszych matematyków przez Panią Dyrektor

Uczniowie szkół podstawowych, którzy wraz z  opiekunami zostaną na dalszej części zapraszamy do zabawy  razem z nami w dalszych odsłonach:)

• 2000-2015- Uroczyste rozpoczęcie oraz przywitanie gości przez panią Dyrektor na małej sali gimnastycznej
  • 2015-2200   inauguracyjny wykład –  dr Zdzisław Pogoda, dr Irena Trzcieniecka-Schneider, dr Bronisław Pabich  wybitni matematycy,  wykładowcy uczelni wyższych, autorzy wielu wybitnych książek popularyzujących matematykę pokuszą się m.in. obalić stwierdzenie:

Nie uczę się matematyki, gdyż jestem „humanistą”.

Dr Bronisław Pabich wprowadzi uczestników  w świat wielościanów, prowadząc warsztaty:

„Noc z wielościanami i ich historią”.

• 2215-115- Uczestnictwo Gości podzielonych na 3 grupy w warsztatach matematycznych

v I GRUPA ( 1 godzina) – „Jak liczono dawniej?” – mgr T. Orczyk sala 24,

v II GRUPA (1 godzina) – gra „Fabryka książek”, sala nr 7, p. Przytuła

v III GRUPA (1 godzina) - quiz play stadion 3, sala nr 20, p. Zaczyński

• 2415-100- wspólne jedzenie pizzy ufundowanej przez Radę Rodziców Gimnazjum 48
  • 115-200- spotkanie na małej sali gimnastycznej, rozdanie nagród za quiz play stadion, „Fabryka książek”  oraz prezentacje, przewidujemy  również przegląd trzech najlepszych prezentacji
  • 215-400- zajęcia ruchowe prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego na dużej sali gimnastycznej – p. J. Sendra lub mini szkoła tańca towarzyskiego prowadzona przez wybitnych tancerzy, laureatów wielu prestiżowych nagród.
  • 400-600- projekcja filmu: „Piękny umysł” na małej sali gimnastycznej

Jedyna taka Noc w Krakowie

Copyright 2011 Noc Matematyki. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.