Pasowanie na czytelnika 2013

Dnia 28 lutego o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnia uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści obejrzeli krótkie przedstawienie pt. :"A my to wszystko wiemy i książki szanujemy", w którym również brali udział: pomagali postaciom z bajek, mówili wierszyk, odpowiadali na wiele pytań i otrzymali pamiątkowe upominki.

Przedstawienie przygotowały uczennice klasy 5b. Uroczystość prowadziła Karolina Moskal. W role "łączników" wcieliły się Patrycja Górecka i Wiktoria Zawada. Pytały one dzieci o postaci z bajek i pomagały im w zapamiętaniu ciekawych haseł związanych z tematem spotkania. Wystąpiło również wiele ostaci z bajek:Calineczka -Julia Delendowska, Koziołek Matołek -Julia Gurgul, Kubuś Puchatek -Wiktoria Koper, Kot w butach -Marcelina Moksa oraz Pingwin Elegancik- Agata Stęplewska. Bohaterowie bajek zaśpiewali piosenkę, aby dziewczynka nie szanująca książek (Natalia Madej) zapamiętała ważne rady. Dzieciom bardzo podobał się występ uczennic z koła bibliotecznego, więc i aktorki cieszyły się z rezultatu. Po przedstawieniu pierwszoklasiści wypożyczyli swoje pierwsze ksiazki a przed tym złożyli uroczyste ślubowanie czytelnika.

Agatka Stęplewska kl. 5b

Copyright 2011 Pasowanie na czytelnika 2013. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.