Z wizytą w klasie 1a :)

27 września w klasie 1a gościliśmy Pana Tomasza – tatę naszej koleżanki Anastazji.
Pan Tomasz jest osobą ociemniałą i dzięki zajęciom, które poprowadził  mogliśmy dowiedzieć się jak radzą sobie osoby niewidome w życiu codziennym.   
Pokazał nam   urządzenia, dzięki którym niewidomi mogą wykonywać różne czynności. Zobaczyliśmy jak nasz Gość wykonuje zdjęcia, jak posługuje się telefonem, pisze i odczytuje wiadomości, czyta książki itd. Pan Tomasz jest człowiekiem bardzo aktywnym. Mimo, że sam nie widzi, zawsze jest chętny do pomocy.  Jest instruktorem i pomaga  szkolić  ludzi niewidomych oraz słabowidzących w samoobronie, co mogliśmy  zobaczyć na filmiku przyniesionym do szkoły przez naszego Gościa. Obejrzeliśmy także filmiki, na których osoby niewidome uprawiają różne sporty. Pan Tomasz opowiadał nam  o tych dyscyplinach. Wytłumaczył nam także na czym polega alfabet stworzony przez francuskiego ociemniałego nauczyciela – Louis’a  Braill’a. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia, na których nie zabrakło śmiechu, gdyż Pan Tomasz ma ogromne poczucie humoru, bardzo lubi żartować i ciągle jest uśmiechnięty. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej klasie i upominki :)

Copyright 2011 Z wizytą w klasie 1a :). Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.
Joomla Templates by Wordpress themes free