Udział w konkursach- podsumowanie II okres

Udział uczniów klas IV- VI w konkursach

w II okresie roku szkolnego 2014/ 2015

Konkursy o zasięgu poza szkolnym:

Kamil Dziedzic-  klasa VI a został finalistą Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego.

Iga Kierczak z klasy V a oraz Kamil Dziedzic z klasy VI a zostali laureatami XI Małopolskiego Sprawdzianu Wiedzy z Języka Angielskiego.

Iga Kierczak - uczennica klasy 5a została laureatką międzyszkolnego Konkursu Krakowska Matematyka.

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur":

- kategoria Maluch klasy czwarte :

• Długosz Magdalena – wyróżnienie, Piechniczek Zuzanna - wyróżnienie

- kategoria Maluch klasy piąte:

•  Anna Bazan – wyróżnienie, Iga Kierczak  - wyróżnienie, Wiktor Wolański  - wyróżnienie.
  • VIII Edycja Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

Udział  wzięło sześcioro uczniów klas czwartych, ośmioro z klas piątych oraz czworo z klas szóstych. Wyróżnienie uzyskała Gordana Górecka- uczennica klasy 6 b.

Szkołę reprezentowali: Jakub Długosz kl. IV a, Emilia Witowska kl. IV b, Barbara Krzywdziak kl. V a. Emilka Witowska zdobyła III miejsce.

• Dyktando Jadwiżańskie

Wzięło w nim udział kilkanaście szkół, nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do finału.

W I Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości K. Makuszyńskiego  CZYTANIE JEST PRZYGODĄ praca Wiktora Wolańskiego- kl. V B  jako jedyna

z naszej szkoły znalazła się wśród 263 tekstów nadesłanych z 13 województw.

Uczestnicy startowali w II kategoriach: soliści oraz zespoły. Naszą szkołę reprezentowała Basia Krzywdziak z klasy V a, która zajęła II miejsce.

Izabela Sowińska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Focus on Britain” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 36 w Krakowie.

• Konkurs wokalny Sing with us

Udział wzięli uczniowie: Milena Opiła oraz Magdalena i Jakub Długosz.

W lutym 2015 roku uczniowie klas szóstych wzięli udział w Mistrzostwach Krakowa w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży i uzyskali bardzo wysokie miejsca:  III miejsce Jakub Reszka (6b ); III miejsce Anna Siudy (6a).  W drużynowym tenisie stołowym dziewcząt: Anna Siudy i Kamila Alama (5a) zajęły III miejsce.

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w Halowych.Mistrzostwach Krakowa w Lekkoatletyce. Zawodnicy startowali 18 marca w trzech konkurencjach: bieg 60 m, trójskok, rzut piłką lekarską. W skład drużyny wchodzili uczniowie klas 6: Izabela Sowińska, Emilia Stadler, Wiktoria Dzięga, Julia Spólnik, Natalia Jazgar, Wiktoria Król, Anna Siudy, Jakub Reszka, Michał Skowroński Konrad Stojek. Zawodnicy wywalczyli wiele punktowanych miejsc, ale najlepszymi okazali się: I miejsce Julia Spólnik- trójskok; III miejsce Wiktoria Dzięga-  trójskok, I miejsce Jakub Reszka-  rzut piłką lekarską, V miejsce Wiktoria Dzięga- bieg 60 m, VI miejsce Izabela Sowińska i Konrad Stojek-  bieg 60 m.

• Międzyszkolny konkurs organizowany przez p. Joannę Zamojską "TĘCZOWY ŚWIETLICZEK"; II miejsce zdobyła uczennica z naszej szkoły- Oliwia Grela.

Konkursy szkolne:

Klasy czwarte: I miejsce Eryk Zapała IV a , II miejsce Hanna Broś IV a, Katarzyna Repetowska IV b, III miejsce Jakub Długosz IV a, Agnieszka Bazan IV b, Emilia Witowska IV b. Wyróżnienie Zuzanna Piechniczek IV b.

Klasy piąte: I miejsceAnna Bazan V a, II miejsce Klaudia Gałka V a, III miejsce Karolina Ochalik V b. Klasy szóste: I miejsce Gordana Górecka VI b.  Wyróżnienia: Wiktoria Ślizowska- Chyła i Wiktoria Tokarczyk VI b.

Kategoria: solista- I miejsce   Milena Opiła, II miejsce Gordana Górecka, III miejsce  Basia Krzywdziak, Hanna Broś. Wyróżnienie: Emilia Zwolińska, Tomasz Piechówka. Kategoria: duet- I miejsce Jakub, Magda Długosz, II miejsce Patryk Sagan, Eryk Zapała, III miejsce  Oskar Sakłak, Paulina Sułowska.

• Komiks o życiu świętej Jadwigi- Saint Hedwing’s Life

I miejsce- Wiktoria Ślizowska- Chyła i Natalia Piątek, II miejsce – Eryk Zapała. Wyróżnienie- Maciej Wilk.