Akcja Lato 2023 III tydzień - program

"Kraków i okolice"

Kierownik: Marcin Mróz

UWAGA!

Proszę zaopatrzyć dzieci w bilety MPK, gdyż legitymacja do bezpłatnych przejazdów obowiązuje tylko do 30. 06. 2 bilety ulgowe 20 minutowe, lub KKM, lub KKR. W poniedziałek i wtorek 10 i 11. 07 2 bilety 60 minutowe, po 3zł.

Poniedziałek  10. 07. 2023 r.

Hasło dnia: Hej hop! Do góry - czy w Krakowie można urządzać górskie biegi?

GRUPA III – B. Sendorek

UWAGA!!!

Zbiórka 7.45, wyjście ze szkoły na przystanek os. Strusia o 8.00!

W tym dniu uczestnicy zostaną podzielnei na dwie grupy, ze względu na limity w bibliotece.

Grupa 1 - uczniowie z klas 1 i zerówkowicze.

Grupa 2 - uczniowie klas 2 - 4.

Grupa 1

Udamy się do Biblioteki Pedagogicznej, którą zwiedzimy oraz weźmiemy udział w warsztatach pt. "Wycieczka do ZOO", nastepnie przejdziemy na spacer do Parku Jordana.

Grupa 2

Przejedziemy MPK w okolicę Lasku Wolskiego, skąd udamy się na spacer fragmentem trasy "Śladami Biegu Trzech Kopców". Przejście Lasem Wolskim z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego.

Wtorek  11. 07. 2023

Hasło dnia: Z wizytą w Parku Jordana, na krakowskich Błoniach i w największej bibliotece.

GRUPA III – B. Sendorek

UWAGA!!!

Zbiórka 7.45, wyjście ze szkoły na przystanek os. Strusia o 8.00! Proszę, wyposażyć dzieci w odpowiednią ilość wody do picia.

Grupa 1 - uczniowie z klas 1 i zerówkowicze.

Grupa 2 - uczniowie klas 2 - 4.

Grupa 1

Grupa 2

Środa  12. 07. 2023

Hasło dnia:  Wodne dyscypliny sportowe

GRUPA III – M. Chrabąszcz

Wyjście na basen (SP 91 - os. Handlowe) - wpłata 5zł/os - niezbędny będzie plecak z ręcznikiem, czepkiem, strojem kąpielowym i klapkami, nakryciem głowy w przypadku dużego nasłonecznienia, a w razie deszczu pelerynką/kurtką z kapturem.

Wyjście grup o g. 10.00 ze szkoły.

Wejście na basen o g. 11.00.

Czwartek  13. 07. 2023

Hasło dnia:  Pogórze Wiśnickie - Karpaty

GRUPA I – M. Skrzypek

GRUPA III – M. Chrabąszcz

Podczas wycieczki wyjdziemy na Szpilówkę, jeden ze szczytów Pogórza Wisnickiego (tu wieża widokowa z malowniczym widokiem na liczne pasma górskie), nastepnie przejedziemy do malowniczej Lipnicy Murowanej, słynnej z konkursu palm wielkanocnych. Tutaj zwiedzanie z przewdonikiem drewnianego kościoła św. Leonarda wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Cena 100zł/os.

Niezbędny będzie plecak z prowiantem i wodą, nakryciem głowy w przypadku dużego nasłonecznienia, a w razie deszczu pelerynką/kurtką z kapturem. Wygodne, używane wcześniej, dobre buty do chodzenia w terenie (najlepiej górskie). Zbiórka o 7.50 wyjazd ze szkoły o 8.10, powrót między 15.30 a 16.00.

Na wycieczkę prosimy nie dawać dzieciom  przekąsek typu chipsy, a także słodkich napojów gazowanych. Prosimy o podanie dziecku rano leku, jeśli ma chorobę lokomocyjną i informację do wychowawcy o potrzebie podania leku w drodze powrotnej. Lek prosimy zapakować do woreczka z opisem dawkowania, a także upoważnieniem do podania go przez nauczyciela.

Piątek 14. 07. 2023

Hasło dnia: Jak trenujesz, tak będziesz walczyć- Bruce Lee

GRUPA II – M. Skrzypek

GRUPA III – M. Gwóźdź

Wyjście grup o g. 10.00 ze szkoły.

Wejście na basen o g. 11.00.

Copyright 2011 Akcja Lato 2023 III tydzień - program. Szkoła Podstawowa nr 82 w Krakowie im. Świętej Jadwigi Królowej Polski. Szkoła Edukacji Artystycznej.